Wniebowstąpienie Pańskie
W Niedzielę 17 maja, Obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – Czterdzieści Dni Po Zmartwychwstaniu. Miejscem Wniebowstąpienia Jezusa Była Góra Oliwna. Z Tej Góry, Gdzie Rozpoczęła Się Męka Chrystusa, Wzięła Początek Także Jego Chwała. Jezus Polecił Apostołom, Aby Nie Odchodzili Z Jerozolimy, Lecz By Oczekiwali Spełnienia Obietnicy Zesłania Ducha Świętego.

Uroczystość Wniebowstąpienia pierwotny Kościół łączył z tajemnicą Zesłania Ducha Świętego na Apostołów. Historia liturgii zna tę uroczystość dopiero od IV w. O tym święcie pisze Æteria w swoim pamiętniku z podróży do Ziemi Świętej w latach 381-384. Potwierdza je św. Augustyn (+ 430), gdy pisze: „Dzień dzisiejszy świętują na całym świecie”. Św. Leon I Wielki (+ 461) poświęca tej tajemnicy dwa kazania. Pierwotnie W Tradycji Kościoła Święto Wniebowstąpienia Było Połączone Ze Świętem Zesłania Ducha Świętego Pięćdziesiąt Dni Po Zmartwychwstaniu. Od V W. Święta Te Zostały Rozdzielone, Wniebowstąpienie Od Tego Czasu Obchodzimy Czterdzieści Dniu Po Zmartwychwstaniu. Uroczystość Ta Jest Przygotowaniem Na Otrzymanie Przez Nas Ducha Świętego.
Zgodnie Z Dekretem Watykańskiej Kongregacji Ds. Kultu Bożego I Dyscypliny Sakramentów W Polsce Uroczystość Wniebowstąpienia Obchodzimy W VII Niedzielę Wielkanocną
